Kategórie
Blog Medializuj

4 tipy na profilové fotky do médií

Život online sa stal našou každodennou súčasťou. Denne čítame noviny, aktuality a sledujeme sociálne siete. Zakaždým vídame desiatky fotografií, na základe ktorých sa rozhodujeme, či sú nám ľudia sympatickí, alebo či pôsobia dôveryhodne. Častokrát si takto vytvoríme obraz o úplne neznámom človeku. A presne takto sa musíme pozerať aj na vlastný profil, podľa ktorého nás budú posudzovať registrovaní novinári.

Fotografia ako kľúč k budovaniu osobnej značky

Prostredníctvom dobre zvolených fotografií, dokážete vylepšiť svoj profil odborníka, pôsobiť dôveryhodne či zaujať. Investujte čas a pozornosť práve do tejto formy vizuálnej komunikácie, ktorá vám dokáže „prihrať pár bodov navyše”.

4 rýchle tipy, ako docieliť maximálny vizuálny efekt

 1. Ukážte svoju tvár
  Ako základnú fotografiu používajte vždy takú, kde vám vidno tvár. Profilová fotografia by mala byť jednoduchá, nerušivá a profesionálne pôsobiaca.
 1. Prirodzené prostredie alebo jednoduché pozadie
  Vylepšiť fotografiu môže aj zvolené pozadie. Ak chcete pôsobiť dôveryhodne, využite vaše prirodzené prostredie, v ktorom sa nachádzate. Ak napríklad pracujete ako očný lekár, pripravte fotografie priamo z ambulancie, použite rekvizity, ktoré máte po ruke – prístroje, stenu na čítanie a podobne. Ak chcete pôsobiť menej formálne, využitie jednoduché pozadie, ktoré nebude pôsobiť rušivo. Nezabudnite si zvoliť aj vhodné oblečenie, ideálne kontrastné, ktoré nebude na fotke zanikať.
 1. S úsmevom či bez
  Vo svojom profile majte po ruke viacero typov fotografií. Jemný úsmev Vám dopomôže pôsobiť sympatickejšie a príjemnejšie. Avšak pozor. Nie vždy sa úsmev hodí. Odporúčam nahrať fotky s úsmevom aj bez. Novinár si tak bude môcť podľa typu spracovanej témy vybrať záber, ktorý mu do článku hodí najviac.
 1. Aký formát je vhodný?
  Využite možnosť nahrať viac obrázkov, aby si novinár vedel vybrať presne to, čo potrebuje. Pripravte fotografiu na výšku aj na šírku. Jednoduchú profilovku aj fotografiu z praxe. Fotografie nahrávajte v pôvodnom vysokom rozlíšení.

Náš supertip: Využite profesionálneho fotografa
Počas svojej kariéry ste sa určite stretli s potrebou zaslania vašich fotografií. Ak zveríte svoju vizuálnu propagáciu do rúk profesionála, získate kvalitný materiál, ktorý môžete používať pár rokov. Na takéto fotenie je dobre pripraviť si viacero variantov oblečenia, prestriedať pozadie aj výraz tváre. Odfotiť celok, ale aj detail.

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *