Kategórie
Blog

5 tipov ako zlepšiť svoju šancu na zmienku v médiách

Jedným z najlepších spôsobov, ako budovať dôveru spotrebiteľov v značku, je pozitívna zmienka v mediálnom priestore. Okrem klasickej reklamy existuje viacero spôsobov ako s médiami komunikovať. Jednou z ciest je aj naša platforma, ktorá ponúka novinárom zoznam odborníkov, pripravených odpovedať na ich otázky. 

Na úplnom začiatku celého procesu stojí novinár, ktorý má predstavu o téme. Ak mu chýba vyjadrenie odborníka dokáže prostredníctvom medializuj.sk osloviť skupinu špecialistov. Vytvorí výzvu s otázkou, ktorá automaticky putuje do emailových schránok registrovaných užívateľov.

Ako reagovať na výzvu?

Do vašej schránky pristala otázka, na ktorú sa chystáte reagovať. Ako zlepšiť svoje šance?

  1. Vyplnený profil s referenciami

Záujem o vás dokážete zvýšiť aj tým, že budete mať pripravený profesionálny profil. Doplňte si všetky informácie, pridajte fotografie (ideálne profilovú, spolu s fotografiami z vašej praxe) a referencie.

NÁŠ TIP: Ak ste sa do médií ešte nevyjadrovali, nevadí. Pripravte skúšobnú nahrávku alebo mienkotvorný článok, ktorý si pridajte medzi referencie. 

  1. Reagujte rýchlo a dodržiavajte termíny

Práca novinára je dynamická a rýchla. Mnoho z našich výziev má presný termín uzávierky. Zvyčajne máte na odpoveď menej ako 48 hodín. Snažte sa preto reagovať promtne a v stanovenom termíne.

  1. Buďte zdvorilý a ochotný

V správe, ktorú posielate novinárovi, prejavte svoj záujem. Buďte zdvorilý, trpezlivý a prejavte ochotu odpovedať na dodatočné otázky.

  1. Rešpektujte pokyny novinára 

Vo výzve často nájdete presný pokyn, ako si novinár odpovede predstavuje – rozsah, formu aj štruktúru odpovede. Držte sa jeho inštrukcií a pripravte svoju odpoveď tak, ako to od vás požaduje.

  1. Zaujímavo načrtnite tému

Predstavte si, že na výzvu reaguje mnoho odborníkov. Prečo by mala zaujať práve vaša odpoveď? Ak to situácia dovoľuje, priblížte tému čo najkonkrétnejšie. Pridajte zaujímavosť z vlastnej praxe či skúsenosti.

Aj takto môže vyzerať váš finálny výstup v médiách.

Ak si chcete vyskúšať komunikáciu s médiami, registrujte sa na www.medializuj.sk 

Služba prepojenia novinárov a odborníkov je a bude navždy bezplatná.

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *