Kategórie
Blog

5 úspešných tipov pre publikovanie tlačovej správy

Tlačovú správu ako základný informatívny útvar používa väčšina organizácií na komunikáciu s médiami. Niektoré úspešne, niektoré menej. Čo však robiť, aby správa mala reálnu šancu na publikovanie?

 1. Kľúčový obsah aj forma
  Dopredu si ujasnite cieľ s akým správu píšete. Buďte kreatívny a hľadajte také vyjadrovacie prostriedky, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa prílišnej komercii. Ozaj nepotrebujete uvádzať názov vášho projektu či firmy v každom odstavci. Dodržiavajte formu – titulok, domicil, perex a telo správy (o tom sme si už hovorili). V neposlednom rade nezabudnite na pravopis.
 2. Uľahčite prácu redaktorovi
  K správe priložte vizuálne prílohy – fotografie či videá. Ak rátate s publikovaním v printoch alebo televízii, priložte výstupy v čo najlepšej kvalite. Ak sa nevojdú do mailu, použite externé zdieľacie služby – napríklad úschovňu. Na záver pridajte svoj kontakt a buďte ochotní odpovedať na doplnkové otázky.
 3. Vyhľadávajte relevantné médiá
  Nie každá správa sa hodí do každého typu média. Ak máte správu z prostredia IT, vyhľadajte si relevantné redakcie, ktoré sa zaoberajú technológiami. Zvýšite tak svoje šance, že si obsahovo „sadnete“. Má tlačová správa všeobecný charakter a je prospešná pre široké publikum? Nebojte sa osloviť ani celoslovenské denníky, televízie či rozhlasové stanice.
 4. E-mailová komunikácia je dôležitá
  Ak máte doplnkové informácie či chcete pozvať redakciu na podujatie, urobte tak v tele emailu. Buďte zdvorilý a ochotný!
 5. Správne načasovanie
  Tlačová správa by mala prinášať hlavne nové informácie. Každá redakcia chce byť prvá. TS preto posielajte včas. Ak pozývate na udalosť, urobte tak niekoľko dní až týždeň vopred. Ak naopak hovoríte o podujatí, ktoré práve prebehlo, pošlite správu ihneď po skončení.

Už čoskoro vám prinesieme aj informácie o nových službách, ktoré vám umožnia doručiť tlačové správy k médiám rýchlo a cielene.

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *