Kategórie
Blog Tipy a triky

MEDIA-lizuj TIP: Ako hovoriť v médiách?

Poznáte ten stresujúci pocit, keď na vás niekto namieri mikrofón či kameru? Zrazu sa vám potia ruky, v krku uviazne hrča. Uhm, hm, vlastne…? Výplnkové slovíčka a hapkanie sú Váš najvernejší spoločník?

✅ Často máte len 15 – 30 sekúnd na to, aby ste zaujali svoje publikum. Naše tri rýchle tipy vám pomôžu lepšie sa pripraviť na mediálne výstupy.

1️⃣ Hovorte JASNE – rozumel by každý človek, ktorý nič nevie o vás a o tom, čo robíte, posolstvu, ktoré chcete odovzdať?

2️⃣ Hovorte VÝSTIŽNE – často budete mať obmedzený čas na váš výstup, preto sa naň pripravte. Skúste použiť aj stopky, aby ste si boli istý, že za krátky čas poviete všetko, čo chcete. Choďte priamo k veci.

3️⃣ Hovorte SEBAISTO – okrem tónu reči, si skúste kontrolovať aj reč tela, tempo akým hovoríte a samozrejme udržujte očný kontakt. Všetky tieto veci si vyžadujú prax. To, že teraz hovoríte potichu a vystupujete neisto neznamená, že sa to nemôžete naučiť.  ⭐️

Aj keď budete mať pocit, že vám to zo začiatku nejde, nezúfajte, pretože len tréningom sa dokážete zdokonaliť na toľko, že vo vás mikrofóny či kamery prestanú vyvolávať stresujúci či úzkostný pocit.

Držíme vám palce!

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo