Kategórie
Blog Tipy a triky

MEDIA-lizuj TIP: Čo si obliecť pred kamery

V dnešnom tipe sa zameriame na to, čo si obliecť, ak dostanete svoju šancu v televízii. Divák by sa mal sústrediť predovšetkým na to, čo hovoríte a nie na vaše oblečenie.

Čo si obliecť? Je asi jedna z prvých otázok, ktoré vám napadnú po tom, čo dostanete pozvánku na rozhovor. Odpoveď závisí od toho, o čom chcete, aby ľudia premýšľali, keď vás uvidia. Stále však platí, že vaše oblečenie by sa malo hodiť k príbehu, ktorý hovoríte.

Oblečte sa sebavedomo a profesionálne – vaše oblečenie by sa malo hodiť k značke alebo príbehu, ktorý prezentujete. Ak ste právnik je v poriadku obliecť si formálne oblečenie, avšak aj v tom by ste sa mali cítiť pohodlne. To vám dodá extra kredit za sebavedomie. Ak napríklad reprezentujete hračkárstvo, ktoré je hravé, zvoľte si pokojne veselé neformálne oblečenie.

Pozor na vzory – niektoré opakujúce sa vzory môžu na televíznej obrazovke pôsobiť rušivo a doslova vibrovať. Skúste sa preto vyvarovať tentkým prúžkom, malému károvanému vzoru či rybej kosti.

Noste lichotivé farby – každý z nás približne vie, ktoré farby mu lichotia a naopak, ktoré mu pridávajú bledosť či pôsobia nudne. Vyberte si oblečenie, ktoré vám rozžiari tvár a v ktorom nebudete za šedú myšku. Tmavá čierna, aj keď je obľúbená, bude samostatne pôsobiť smutne a pohltí veľa svetla. Ak si ju však predsa chcete obliecť, použite ju na spodnej polovici tela. Naopak jasná biela môže presvitať. Ak budete vyberať z tlmenejších farieb, rozhodne nič nepokazíte.

Šperky – kedy áno, kedy nie. Ak budete mať pripnutý mikrofón, dajte si pozor na šperky, ktoré by sa oň mohli šúchať. Zbytočne budú rušiť. Vtedy si náhrdelník dajte radšej dolu. Aj v tomto prípade sa riaďte heslom, menej je viac a nenoste priveľa náramkov, náhrdelníkov ani prsteňov. Páni si pokojne môžu ponechať hodinky.

Materiály – vyberajte si také oblečenie, ktoré sa vám nevykrčí za pár minút. Pôsobili by ste zanedbane a neprofesionálne.

A čo logo na tričko? – ak prezentujete samotnú značku je samozrejme vhodné. Ak sa však budete venovať témam, na ktoré ste špecialista, zvoľte si radšej odev, ktorý podčiarkne vašu osobnosť. Budovať brandig môžete aj prostredníctvom vlastnej osobnosti, na ktorú vám logo netreba.

BUĎTE SAMI SEBOU – pre mňa osobne je najdôležitejší celkový pocit, ktorý z prezentujúceho mám. To si diváci pamätajú dlhšie ako šaty či oblek, ktorý ste mali na sebe. Buďte milý, ústretový a usmiaty (ak to situácia dovoľuje). Na konci dňa to bude to, čo si budeme všetci o vás pamätať.

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *