Kategórie
Blog Medializuj

Multitasking mama

Minulý týždeň som dostala pozvánku do panelovej diskusie organizácie LEAN IN, ktorá niesla názov „Výčitky svedomia pri nástupe do práce„. LEAN IN je globálne hnutie, ktoré mobilizuje ženy na celom svete k súdržnosti na ceste za svojimi ambíciami.

Od začiatku projektu Medializuj.sk máme v tíme o pár neplánovaných členov naviac. Moje deti. Mladšia sa narodila len pár dní potom, ako sme oficiálne získali investíciu a založili spoločnosť. Staršia ostala doma, lebo pandémia. Nebudem klamať. Občas je to riadna makačka. Zladiť rastúce zuby, spánky a ďalšie potreby s prácou, termínmi aj callmi. Je tu však jedno veľké ALE, ktoré ma poháňa vpred. Mám rada svoju prácu.

Keď som sa pripravovala na diskusiu, premýšľala som nad tým, aké veľké sú moje výčitky. Lebo občas sú. Hlavne také, že svoj čas by som mala venovať deťom. Potom som si uvedomila, aké mám šťastie. Okrem rodiny a manžela, ktorí má podporujú v mojich rozhodnutiach, mám kolegov, ktorí stoja pri mne. Nikdy som ich nepočula sťažovať sa na to, žeby ich deti rušili alebo kritizovať výber času vzhľadom k ich potrebám. A za to im ďakujem. Že môžem robiť svoju prácu aj naďalej s radosťou, vášňou a tak potrebnou pohodou.

Ďakujem aj LEAN IN, že otvára témy, ktoré sú pre mamy dôležité. Počas diskusie zaznelo veľa krásnych myšlienok od mojich spolurečníčok Katky Navrátilovej (CEO TESCO STORES CZ), ktorá s dvomi deťmi precestovala kus sveta, a od Sašky Miklašovej (spoluzakladateľka SASHE), ktorá delí svoj čas medzi svojich dvoch synov a úspešný handmade portál.

Ak sa mi aspoň trošku podarilo inšpirovať ktorúkoľvek mamu tým, že je v poriadku, ak má rada svoju prácu, nechce sa jej vzdať a aj naďalej si chce plniť svoje pracovné sny, považujem to za mission completed. 🙂

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *