Kategórie
Blog Natívna reklama

Prečo pracovať so sponzorovaným obsahom

Už v našom predošlom blogu sme naznačili, že trendy súčasnosti prinášajú vydavateľom stále viac výzviev, s ktorými sa denne stretávajú. Staré istoty z digitálneho publikovania a tradičná zobrazovacia reklama prestávajú fungovať. Okrem toho sú inzerenti čoraz náročnejší. Chcú skvelý obsah – text, audio aj video, jednoduchú a cielenú distribúciu, rýchle spracovanie, a to všetko za čo najlepšiu cenu.

Rýchlo rastúci segment natívnej reklamy ponúka vydavateľom možnosť, ako speňažniť žiadaný obsah a distribuovať ho cielenému zákazníkovi. Majitelia médií majú teraz reálnu príležitosť nasledovať vzory zo zahraničia, ktoré prostredníctvom natívnej reklamy dokázali zvýšiť svoje príjmy v dobe, kedy príjmy z reklamy naopak klesajú.

  • Viac ako reklamný priestor – vytvárajte príspevky, ktoré budú mať zmysel pre inzerenta aj vašu redakciu. Nepredávajte reklamu (ktorá je na zostupe), ale ponúkajte kreatívne koncepty. Mnoho vydavateľstiev už dokáže marketingovo využiť potenciálo vlastného obsahu, ktorý generuje nové príjmy.
  • Trh natívnej reklamy rastie a má pred sebou sľubnú budúcnosť – v zásade hovoríme o príležitosti, ktorá prichádza aj na slovenský trh a prináša so sebou možnosť zvýšiť príjmy v čase, keď je vydavateľské odvetvie ako celok pod tlakom.
  • Priaznivé výsledky a vysoká návratnosť investícií inzerenta – natívna reklama sa vyznačuje vysokou mierou zapojenia sa, pretože používatelia sú ochotnejší integrovať s reklamným obsahom.
  • Rýchla integrácia s existujúcim systémom vydavateľstva – príprava sponzorovaného obsahu si nevyžaduje zvýšené výdavky ani drahé systémové riešenia. Je spustiteľná a zaraditeľná do ponuky takmer okamžite.

AKO MÔŽE VYZERAŤ SPONZOROVANÝ OBSAH

Formát obsahu závisí od dohody medzi vami a inzerentom. V zásade sa však rozprávame o bežnom redakčnom obsahu, na ktorý ste zvyknutí.

Prácu so sponzorovaným obsahom si môžete vyskúšať aj prostredníctvom našej platformy Medializuj.sk, kde po vašej registrácii budete dostávať dopyty na tvorbu obsahu priamo do vašej emailovej schránky. Vyhnete sa tak studeným kontaktom a pošlete ponuky iba ľuďom, ktorí ich naozaj chcú.

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *