Kategórie
Blog

Pridajte sa k odborníkom na Medializuj.sk

Predstavte si, že by ste sa objavili v médiách ako odborník na tému, ktorej sa profesionálne venujete. Že je to nereálne a musí to stáť kopu peňazí? S Medializuj.sk sa môžete vďaka vašim skúsenostiam a vedomostiam už o pár dní objaviť v novinách, online magazíne, v rádiu či dokonca v televízii. A úplne zadarmo – za to, že svojím odborným vyjadrením pomôžete novinárovi pri príprave článku či reportáže. Môžete pomôcť k skvalitneniu žurnalistiky a získate publicitu zdarma.

Ako to funguje?

Po registrácii a vyplnení profilu odborníka, v ktorom rozpíšete svoje štúdium, skúsenosti a prípadné doterajšie spolupráce s novinármi, vás môže novinár osloviť dvomi spôsobmi. Buď priamo – prostredníctvom e-mailu alebo telefonátu, alebo prostredníctvom verejnej výzvy.

Pozrite si ako to celé funguje krok po kroku v nasledujúcom polminútovom videu.

K vášmu profilu majú prístup iba novinári, ktorých preverujú a schvaľujú administrátori platformy. Ak by ste chceli svoj profil používať a zdieľať verejne, napríklad pri účasti na konferenciách alebo pri uchádzaní sa o zamestnanie, profil si môžete nastaviť ako verejný.

Prečítajte si tipy, ako si vytvoriť profil, ktorý zaujme a ako zlepšiť svoju šancu na zmienku v médiách.

Svoj profil môžete samozrejme kedykoľvek zrušiť.

Ako prebieha odpovedanie na výzvu od novinára?

Vytvorenie výzvy a odpovedanie naň môžeme zhrnúť do troch jednoduchých krokov. Príprava odpovede vám zaberie približne 5 minút. Samozrejme, závisí to od otázky a odboru, ktorého sa týka. Ide však väčšinou o kratšie odpovede. Vprípade doplňujúcich otázok a širšej spolupráce vás bude následne novinár kontaktovať individuálne.

1. Novinár vytvorí výzvu s otázkou a popisom článku alebo reportáže, ktoré pripravuje.

2. Budete notifikovaný o nových výzvach na základe oblasti, ktorej sa venujete.

3. Ak bude pre novinára vaša odpoveď relevantná a zaujímavá, zverejní ju vo svojom článku alebo reportáži.

Inšpirujte novinárov tipmi z vašej praxe

Máte tému o ktorej by ste radi hovorili, alebo by ste o nej radi počuli z médií? Pridajte do aplikácie svoje nápady, ktoré sa automaticky zobrazia registrovaným novinárom.

Aj novinári častokrát hľadajú témy, ktoré by zaujímali čitateľov, poslucháčov a divákov. Niektoré zaujímavé reportáže môžu vzniknúť práve na váš podnet. Do médií sa tak majú šancu dostať skutočné príbehy, novinky z vedy a techniky, úspešné projekty, problémy, ktoré hľadajú riešenie či neobyčajné osudy. Prečítajte si viac o službe Námety pre novinárov.

Služba prepájajúca odborníkov a novinárov je bezplatná a navždy bude. Sme radi, že takto môžeme pomôcť obom stranám – odborníkom aj novinárom a prispieť svojou troškou k tomu, aby sa v médiách objavovali odborné informácie. Aktuálne pracujeme aj na ďalších prémiových službách, ktoré budú spoplatnené.

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *