Kategórie
Medializuj

Publito / Medializuj, ako sa nám darí?

Na projekte Medializuj / Publito pracujeme už niečo vyše dvoch rokov. Poďme sa pozrieť, kam sme sa za ten čas v projekte pohli. Prvý rok sme postupovali cielene veľmi opatrne.

„Rýchlo sme iterovali našu aplikáciu, a to sa robí ľahšie, keď je málo užívateľov. Následne sme si potvrdili, že máme dobrú službu a začali sme aktívnejšie získavať užívateľov,“ spomína na začiatky náš CTO Zsolt.

Zsolt Szabo, CTO Medializuj / Publito

V júni 2020 získal projekt investíciu vo výške 500 000 eur z fondu Vision Ventures, ktorý investuje do výnimočných slovenských spoločností s medzinárodnými ambíciami.

Investícia 500k je rozdelená na 3 roky. Investorom sme za ňu sľúbili 2 veci:

  1. Rozšírenie našich bezplatných služieb do 10 krajín v Európe – čo sa nám úspešne podarilo.
  2. Vytvorenie platenej časti „Sponzorovaný obsah“, ktorej cieľom je umožniť jednoduchý nákup natívnej reklamy, ktorá sa nedá blokovať AdBlockermi. Aktuálne sme už na tretej iterácii produktu a myslíme, že konečne máme produkt market fit. Po krátkom beta testovaní na Slovensku bude spustený vo väčšine našich krajín, v ktorých pôsobíme.

„Registrovaní užívatelia si budú môcť prostredníctvom platformy vytvoriť dopyt na kampaň v médiách – či už zadať vytvorenie natívneho obsahu alebo zakúpenie mediálneho priestoru. Pár klikmi sa tak dostanú k želaným ponukám. Cieľom je zefektívnenie, šetrenie času a maximalizácia výnosu investovaných prostriedkov,“ vysvetľuje Jana, CEO platformy.

Jana Beerová, CEO Medializuj / Publito

Na platforme v súčasnosti pracuje 9-členný stabilný tím a niekoľko externých spolupracovníkov. Naším hlavným cieľom ostáva, aby sa Medializuj / Publito stalo prvým miestom, ktoré novinár vyhľadá, keď potrebuje vyjadrenie odborníka.

Časť tímu v Košiciach.

Čoskoro budú blokovače reklám a ochrana osobných údajov, tak rozšírené, že zisky z reklám vydavateľstiev výrazne klesnú. V tom momente potrebujeme mať zabehnutý produkt, aby vydavateľstvá vedeli tento výpadok nahradiť natívnou reklamou a sponzorovaným obsahom. Ak budete za 2 roky vidieť v ktorejkoľvek európskej TV relácii, youtube videu alebo podcaste interview so zaujímavým hosťom, veríme, že tento obchod sa udial práve cez našu platformu.

Predsavzali sme si neľahký cieľ – natívnou reklamou zachrániť prácu novinárov a vydavateľstvá.

Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *