Kategórie
Blog Medializuj

Viete sa predať v médiách?

Rozhodli ste sa využiť reklamu v médiách a potrebujete pripraviť pútavý obsah? Obsah, ktorý zaujme a možno tak trošku pomôže zvýšiť dopyt po vašej službe či produkte? Aby sa tak stalo, poradíme vám 3 rýchle typy AKO VYLEPŠIŤ SVOJE ČLÁNKY.

  1. Ukážte čitateľom, ako im dokážete pomôcť alebo riešte ich problém
    Pri písani plateného článku budete mať často obmedzený počet znakov a slov, ktorý môžete využiť. Vyhnite sa preto zbytočným „omáčkam“ a prejdite rovno k veci. Používajte krátke, zrozumiteľné vety a snažte sa do článku vniesť trošku emócie. Aký pocit chcete, aby článok vyvolal? Nezabúdajte, že píšete pre ľudí – svojich budúcich zákazníkov. Vyhnite sa klišé, superlatívom a reklamným ódam na vlastnú firmu. To, je presne ten druh obsahu, ktorý v dnešnej dobe pôsobí umelo a neuveriteľne. Na druhej strane ponúknite radu alebo riešenie, ktoré by ste sami v podobnej situácii ocenili.
  2. Dobrý titulok je kľúčom k čítanosti
    Stačí ozaj málo, aby sa váš text stratil medzi ostatnými. V súčasnej rýchlej dobe šetríme čas, a tak často to, čomu chceme venovať svoju pozornosť vyberáme len na základe dobrého titulku. Ten, nemusí byť zrovna bulvárny či šokjúci, musí však byť zaujímavý. Ak neviete titulok napísať na začiatku, keď tvoríte článok, nevadí. Nechajte si ho na záver a prikladajte mu patričnú pozornosť a dôležitosť. Často vás dokáže predať práve on.
  3. Online alebo print?
    Za zváženie stojí aj výber média. Už pri tvorbe obsahu myslite na to, kde bude článok publikovaný. Používajte správne výrazové prostriedky. V online nezabúdajte na kľúčové slová, ktoré vám pomôžu s budovaním SEO. Pridjate aj CTA (call to aciton – výzva k akcii) prvky, ktoré však musia byť relevantné rovnako pre obsah článku ako pre vášho čitateľa / zákazníka. To všetko je však na dohode s vydavateľom, ktorý bude váš článok publikovať. Nebojte sa dopredu si vyžiadať podmienky publikácie a na ich základe pripravte článok presne na mieru.
Zistite viac a vyskúšajte našu bezplatnú službu, ktorá spája novinárov s odborníkmi.

Som novinár

Hľadáte kvalitný zdroj pre svoj pripravovaný obsah?

BEZPLATNÁ * služba pre novinárov a bloggerov hľadajúcich kvalitný zdroj a citácie.

* navždy zadarmo

Som odborník

Hľadáte spôsob ako sa zviditeľniť v médiách?

BEZPLATNÁ * služba pre odborníkov a firmy, ktoré sa chcú zviditeľniť v médiách.

* navždy zadarmo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *